niedziela, 17 września 2017

domek dla jeży

domek dla jeży
nowy lokator

Jeśli ktoś oczekiwał wypasionej budowli to pewnie jest rozczarowany. Konstrukcja wygląda tak jak na zdjęciu, niewiele tam naszej roboty - po prostu Krzysiek wybrał trochę ziemi, do dołka nasypał kory i liści oraz włożył jeżowe gniazdo z piwnicy, zrobił z desek tunel, wszystko zakrył gałęziami i bluszczem. Wejście jest już okryte kompostem, zostawiona niewielka dziura. Odległość od gniazda w piwnicy to tylko grubość muru. Przeprowadzka była trudna, dwa młode wryły się pod regał i zostały w piwnicy, zamierzam je złapać wieczorem gdy wyjdą jeść. Do misek z karmą trafiają bezbłędnie więc nie martwi mnie to. 
Dwa dni temu przyleciał taki oto piękny gołąb. Chyba jest trochę zmęczony ale nie ma problemu z lataniem, siedzi na ganku pod rynną albo spaceruje po belce tam, gdzie kot ma poczekalnię. Ma na nóżce żółtą i czerwoną obrączkę. Niech odpocznie i leci dalej bo za chwilę ktoś zacznie pytać czy kompletujemy arkę. 16 komentarzy:

 1. Jak zaczniesz pobierać ich DNA to dopiero wtedy zacznę podejrzewać, że budujesz arkę. Takie właśnie gołębie ( to jest gołąb skalny) mamy na osiedlu od metra i trochę i to z nimi walczyłam na balkonie mojej sąsiadki nade mną, ale i tak udało im się wyhodować dwa razy pisklęta. Teraz raj się skończył, balkon cały "osiatkowany".
  Miłego;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zwierzeta maja instynkt , wiedza do kogo przyjsc w razie potrzeby.

  OdpowiedzUsuń
 3. W ubiegłym roku na domu mojego syna przysiadł gołąb,może też pocztowy, miał obrączkę na łapce. Odpoczął kilka dni (syn go dokarmiał) a potem odleciał, pewnie wrócił do domu. Domek dla jeży świetny, pewnie nie chciałyby mieszkać w jakimś pudełku.

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny domek. Na pewno się jeżom spodoba.
  Dobrze mają zwierzęta u Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Budujcie arkę...
  https://youtu.be/el2Djc9n354

  OdpowiedzUsuń
 6. no i super domek.Jeżom będzie tam dobrze.
  Gołebi nie lubimy tylko tym z obrączkom odpuszczamy .Raz był taki ale bialy i coś mial dużo piór.

  OdpowiedzUsuń
 7. heh... super z tymi jeżami! a ciekawe jak będzie w przyszłych latach - bo widać, że im tam u Was bardzo dobrze i bezpiecznie,a i Gospodarze coraz bardziej się na jeżach znają :)

  OdpowiedzUsuń
 8. W takim domku nie zmarzną, a jest z naturalnych materiałów, więc będą się czuły dobrze i swobodnie. Pięknie obserwować, jak tak fajnie pomagacie naturze. Do Arki to jeszcze parę gatunków brakuje, jak Twojemu Krzyśkowi zacznie jednak rosnąć zarost i zacznie nosić takie długie szaty, to będzie znak, że już czas :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Chętnie na taką arkę bym się zakotwiczyła razem z kotem , który się zadomowił. Martwię się , bo wkrótce wyjeżdżam , muszę mu znaleźć schronienie. Watra

  OdpowiedzUsuń
 10. Klarko, jak będziesz kompletować arkę, to pamiętaj, żeby korników jednak nie zabierać :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Grunt, że wszyscy zadowoleni - jeże bo mają dom a Ty bo odzyskałaś piwnicę :)

  OdpowiedzUsuń
 12. To zrobiliście dla jeży zimową rezydencję.Extra .
  Lepiej nie trzeba.
  A gołąb to chyba jakiś hodowlany czy co ??

  OdpowiedzUsuń
 13. I tak ma byc, to ma byc domek dla jezy, a nie dla pieskow czy kotkow :-)

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz