środa, 9 czerwca 2021

pachnący miesiąc

 


Pan doktor robił mi badanie zwane potocznie echo serca. Jakie to krępujące.  Proszę się rozebrać! Pan pierwszy! Nie pozwalam sobie na takie żarty, zapytałam tylko, czy mam dobre serce.

Po tym całym covidzie-srovidzie miałam niepokojące bóle, kłucia, a czasem czułam jakby mi kto dzidę wprał pod łopatkę i stąd to badanie. Z kardiologiem zobaczę się w piątek po pracy. Aż się boję bo jestem utyrana jak nigdy, ludzie zapomnieli o pandemii i nadrabiają zaległości wycieczkowe, imprezowe i konferencyjne a my latamy ze stosami ręczników, ścielimy łóżka, wynosimy wory śmieci, jest co robić. Tętno 140, licznik kroków 15 tys.

Panienko z Wrocławia, proszę mi oddać parasol niewdzięcznico jedna.

Żal mi się zrobiło bo padał deszcz to pożyczyłam, miałaś zostawić w pokoju i co? Tak to jest mieć dobre serceJ.

Piwonie kwitną bezustannie, zawsze mi to przypomina taki wiersz Adama Ziemianina

na Ogrodowej kiedyś
świat się zaczął
wtedy nikt nie wiedział
jakie będzie lato

pamiętam pierwszą burzę
to było na balkonie
i rzuciłem ci do stóp
piwonie z Ogrodowej

Dalej nie napiszę, dalej jest o tym, że on całował jej piersi i były jak płatki kwiatów. I tak zaczęłam i skończyłam na biuście, jakie to krępujące.

 

 

13 komentarzy:

 1. Krępujące? Na każdym przystanku autobusowym są plakaty z

  gołymi cyckami...

  OdpowiedzUsuń
 2. Dalej Cię kochamy i myślimy o Tobie, panu K i wszystkich kocinach.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jaka piękna i ciekawa blogowa notatka, lekkim piórem napisana przez niezmiernie miłego człowieka. Może to neuralgia, skoro dzidą?

  OdpowiedzUsuń
 4. Znacznie gorsze jest echo serca z tzw. obciążeniem- nie dość, że leżysz niemal goła (bo od pasa w dół masz jednak majtki) to masz wkłuty wenflon i cały czas ci wpływa do organizmu "trucizna", czyli lek obciążający pracę serca, a ty leżysz i zastanawiasz się kiedy zemdlejesz bo z minuty na minutę czujesz się gorzej.I cały czas musisz mówić jak się czujesz.
  Serce nawala z wielu okazji, między innymi z niedoczynności tarczycy. Prawdę mówiąc przestałam się się z wiekiem krępować golizny u lekarza - to nie facet, to lekarz! Zresztą tego uczono mnie od dzieciństwa.A ten ból pod łopatką - wcale nie musi być od serca.
  Zdróweczka Ci życzę;)

  OdpowiedzUsuń
 5. To niezłą siłownię połączoną z fitnessem masz biedna. Oby badania dobrze wyszły. Najlepsze życzenia przesyłam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten ból pod łopatką to może być z przewiania, smarowanie maścią pomogło, przynajmniej u mnie...

  OdpowiedzUsuń
 7. Kochana jesteś, że dzielisz się tymi boskimi piwoniami. Tętno 140 to jest dokładnie dwa razy tyle ile ja mam. Czy ja mam za mało, czy ty za dużo? Prawda leży pewno pośrodku. Jak dobrze, że cię leczą kardio.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie piwonie jeszcze nie kwitną 🤷

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz