piątek, 13 października 2017

Ach śpij kochanieLata pięćdziesiąte dwudziestego wieku. Ludzie zwracają się do siebie w liczbie mnogiej -  „wy, towarzyszu”.  Jest  towarzysz prokurator i towarzysze milicjanci.
W Krakowie i okolicy giną ludzie. Seryjny morderca bez skrupułów pozbywa się znajomych, z którymi łączyły go interesy.
Młody aspirant milicji usiłuje znaleźć sprawcę ale kiedy mu się  to udaje, nie ma dostatecznych dowodów, w końcu sam trafia do aresztu.

Kryminał inny niż wszystkie. Jest w tym filmie echo niedawnej wojny, jest skorumpowana milicja stosująca gestapowskie metody przesłuchań, żyjąca na wyższym poziomie niż reszta społeczeństwa, zaopatrująca  się w sobie tylko dostępnych sklepach.  Wszędzie czai się zło. Niewinność nie jest niewinnością, zamiast miłości  jest cynizm i wyrachowanie. Niedobry czas, niedobrzy ludzie.

Jest w tym filmie Kraków – wąskie brukowane ulice, pełne tajemnic kamienice z grubymi murami i przybudówkami od podwórka, wreszcie wszechobecne gołębie, których krakowianie nie lubią.

W rolach głównych -  Andrzej Chyra, Bogusław Linda, Andrzej Grabowski, Katarzyna Warnke, Karolina Gruszka, Arkadiusz Jakubik, Izabela Kuna oraz Tomasz Schuchardt

 Reżyserem obrazu jest Krzysztof Lang.
Premiera - 20 października 2017

3 komentarze:

  1. Brzmi bardzo dobrze, lubię takie mroczne krymianały, a jeżeli dzieją się na naszym podwórku są jeszcze ciekawsze i bardziej przerażająco-realistyczne :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubię takie filmy :), a do tego Kraków... mniam :D

    OdpowiedzUsuń

Twój komentarz