czwartek, 10 lipca 2014

w sprawie komentowania

Wyjątkowo umieszczam notkę na obydwu blogach. Sprawa dotyczy komentowania. Na blogspocie musiałam wprowadzić opcję „dla zalogowanych” za co bardzo wszystkich niezalogowanych przepraszam. Chodzi o ilość spamu, jaka wpada na blog, gdy tylko zaznaczam opcję „dla wszystkich”. Nie mam sił, spam irytuje mnie, męczy i wkurza, dlatego nie gniewajcie się, ale musi zostać tak, jak jest.
Jeśli ktoś potrafi w przystępny sposób opisać, co trzeba zrobić, aby komentować bez konta, bardzo proszę wskazówki dla anonimowych, sądzę, że to nie jest trudne, nie musi być logowania, tam się tylko coś zaznacza ale ja nie wiem co.

Na onetowym blogu za to jest odwrotnie – wymagane pola są oznaczone gwiazdką i system antyspamowy przepuszcza tylko te komentarze, które nie zawierają adresu. Wszystkie inne lądują w spamie a po 30 dniach idą do piekła albo coś w tym rodzaju. Nie zaglądam tam, bo po to jest ten system, aby przesiać nieuczciwych reklamodawców. Ostatnio ktoś się na mnie oburzył, że tego nie robię. Blog, który ma 10 mln odwiedzin, ma też taką ilość spamu, że musiałabym mieć admina do robienia porządków. Tak więc nie dam się straszyć Tadkowi – katolikowi (widuję go na Waszych onetowych blogach) ani też niestety na szczęście  nie zwracam uwagi na prośby i groźby.  Jestem bezrobotna i bez majątku,  ewentualnie mogę się podzielić  porzeczkami, ale proszę sobie pozbierać. 
Udało mi się pozbyć reklam. Odkąd jestem na specjalnych prawach, nie ma tych banerów w nagłówku ani w bocznych ramkach, i niech tak zostanie.


A jutro specjalna notka o leczeniu zębów, aaaaaaaaaa! 

Miałam na koniec przepraszać za utrudnienia ale przypomniał mi się krakowski dworzec i te komunikaty pociong osobowy do Czebini planowy odjazd czynasta czydzieści jest opóźniony czy godziny,  za utrudnienia przepraszamy..

Zawsze ktoś wrzasnął - w d..se wsadź przeprosiny;)

20 komentarzy:

 1. Klarko, ja pewnie mam ptasi ( lub psi) móżdżek, bo gdybym miała chociaż koci, to bym się numiała te komentarze na Za żarcie wstawiać. :) Ale nie umiem. Próbuję różnych opcji (żadna bez adresu www. , tylko podpis, tylko. jedna literka, albo bez literki i i tak ląduję w piekle, tzn. w spamie. Idę tam (na Za żarcie) i jeszcze raz spróbuję, może mnie co natchnie. Niewyuczalna Psiara zw. Ściski, i dzięki za owoce na Fb, z ręki bym Ci jadła :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a spróbuj po prostu podpisać się tak jak tutaj, powinno wejść bez problemu, i zaznacz, że nie jesteś spamerem:D ta pozycja mnie zawsze rozśmiesza

   Usuń
 2. Na szcześcei nie mam problemów ze spamem ...
  O jaki Ci spam chodzi, ten angielski ze stronami,
  bo tego u mnie mnóstwo,
  ale lądują w spamie, nie na blogu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. różnie, cwaniaczki mają profile, które sprytnie przekierowują na stronę
   polskojęzyczne również są

   Usuń
 3. Sama, m.in. za Twoją radą czy też przyklaśnięciem, ostatnio włączyłam opcję 'tylko dla zalogowanych', bo szkoda mi było czasu na usuwanie spamu, więc moim zdaniem nie masz za co przepraszać. Każdy rozsądny czytelnik zrozumie, a nierozsądny ... no cóż, nie ma co go żałować ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Reklam nie widzę, bo mam AdBlock, który dość skutecznie je blokuje, więc nie widzę różnic :) Co do spamu, to faktycznie ostatnio na bloggerze jest tego cała masa, ale mnie jakoś to program sam blokuje, a nic nie ustawiałam.
  Ten świętszy od papieża z Onetu mnie też atakował i to w czasie kiedy pisałam powieść na Onecie i doszło do dość pikantnych kawałków, choć mając na uwadze wiek odwiedzających, zawsze pisałam w dość zawoalowany sposób, ale dla niego to było porno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a on pójdzie do piekła za spamowanie, o!

   Usuń
 5. ja szłam rano do pracy przez dworzec - Berolyna do Berlyna - słyszałam co rano :-))
  już rozumiem co się dzieje, mam tylko podpis, już wyjaśniałaś, żeby nie pisać adresu, co tam, nam zależy, będziemy wstawiać aż wejdzie :-))
  mnie nigdy nie prześladował Tadek-katolik :-( ale jakbym jednak była założyła tego bloga o seksie, to kto wie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. on spamuje na onetowych blogach, chyba ma jakąś katolicką stronę, w każdym razie straszy końcem świata i piekłem, zakładaj ten blog erotyczny!

   Usuń
 6. Rozumiem, że się jegomość doprasza męczennikiem zostać...? Jakby co, chętnie szabliny użyczę...:)
  Kłaniam nisko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. taak, jak się zacznę biczować to znak, że czas mnie zastrzelić!

   Usuń
 7. Nie przepraszaj, blog jest Twój i to Ty tu jesteś odpowiedzialna za porządek i organizację. Przyjęłaś takie zasady, poinformowałaś ludzi i wsio!
  Wszystko w porządku, jeśli ma ktoś dobre zamiary to zrozumie :)
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja sie nie gniewam bo mam konto. A jakbym nie miala to pewnie teraz bym zalozyla, o! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie ma za co przepraszać:)))

  OdpowiedzUsuń
 10. Jesteś u siebie i rób co chcesz,bez tłumaczenia;)
  Pisz o tych kotach,imprezach,i jak to bywało:)
  Kryminału dawno nie było,o!
  Albo serialu...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak chodziłam do szkółki dla rolników ze strażakami, którzy musieli mieć maturę i robili ją na gwałt, może być? Ale boję się, bo całkiem możliwe, że który tu czyta i co to będzie!

   Usuń
  2. Nic nie będzie. Maturę robić nawet na gwałt, to nie grzech :) Psiara zw.

   Usuń
 11. Ja tak na zmianę blokuję i odblokowuję mając nadzieje, że mnie te spamy ominą... Teraz znowu jest włączone, ale dzisiaj spłynęła prawie setka mali dziadowskich więc najdalej do soboty mam znowu blokadę..

  OdpowiedzUsuń
 12. W ogóle nie mam zielonego pojęcia o co chodzi z tymi spamami, ale przyjęłam słowa Klarki do wiadomości:):)
  Porzeczki mam swoje, ale pomogłabym poobierać, gdyby ten Kraków był bliżej:)

  OdpowiedzUsuń
 13. zawsze tu jestem jako zalogowany a więc jamk mawiają bracia Czesi
  Nema problema

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz