piątek, 18 maja 2012

znów po prośbie

Kochani, już wiele razy pomagaliście mi technicznie i znów mam prośbę, tym razem proszę w imieniu swoim i Tatula. Chodzi o nasze blogi w onecie - czy ktoś wie, jak je skopiować? Ręczne kopiuj - wklej nie wchodzi w grę bo musielibyśmy przy tym siedzieć rok albo dłużej. Obawiam się, że pewnego dnia te blogi przestaną istnieć i zostanie mi folder z wersją roboczą. Wiem, moja wina, powinnam systematycznie zapisywać, ale nie robiłam tego i teraz za późno na żale. Zdaję się całkowicie na Was. W moim przypadku forum nie musi być kopiowane tylko sama treść. Ale jak?

16 komentarzy:

 1. No niestety - ja ustawiałam pokazywanie maksymalnej ilości postów, pozwolenie na kopiowanie i jechałam jednym ciągiem ze stronby głównej, bez komentarzy. Na szczęście zaczęłam to robić dość wcześnie, bo wyświetla tylko 50 ostatnich postów o ile pamiętam i kolejne trzeba już pojedynczo... Koszmar. Onet jest be - nawet odejść nie jest łatwo...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dzięki, któregoś dnia to zrobię, poczekam na jaki deszcz ze śniegiem i żabobicie

   Usuń
 2. Na Onecie nie ma opcji eksportowania bloga jak tutaj :( Niestety, ale trzeba robić to ręcznie :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a Ty eksportowałaś swój? a zresztą niedługo o tym pogadamy, może przez ten czas onet nie wybuchnie

   Usuń
  2. Ja na bieżąco - od samego początku - kopiowałam posty i zapisywałam je w Word, więc nie musiałam kopiować całości.

   Usuń
 3. Ja niestety swojego bloga na Onecie zostawiłam bez przewrotnie to co się tam działo było nie do ogarnięcia, ale zupełnie nie wiem jak całość bloga skopiować, osobiście zamierzam może kiedyś przekopiować kilka postów ... A co masz tam takiego cennego??

  OdpowiedzUsuń
 4. Informatyków trzeba popytać, najlepiej kilku
  i wtedy będziesz wiedziała co zrobić i jak.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Klarko za próbę udzielenia mi pomocy. Śledzę dyskusję i nadal będę tu zaglądał w nadziei, że ktoś jednak doradzi jak postępować.
   Ja mam zięcia informatyka, ale on nie może mi pomóc, gdyż nigdy nie zaglądał do blogów i zasad tu obowiązujących.
   Będę szukał rozwiązania, bo to co Onet wyprawia odbiera mi spokój.
   Pozdrawiam Autorkę i Jej przemiłych przyjaciół

   Usuń
 5. Niestety nie ma możliwości arhiwizowania blogów Onetu. Ja swoją historię skopiowałem miesiącami. Otwieram na przykład marzec 2010 i wyświetla mi się cały marzec 2010 kopiuję go i wklejam do blogspota na nowy post jako cały miesiąc. Posta nazywam marzec 2010 i już . Trudno, posty z całego miesiąąca w jednym i w odwrotnej kolejności ale uporałem się z nimi w trzy dni. Zapraszam do mnie zobacz. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Klarko, kochana. Dzwonisz albo piszesz do admina Onetu i on może, ale nie musi dać Ci archiwum. Oni mają wgląd do bibliotek SQL (baza danych) na serwerze. Znając życie nie zrobi tego, bo jest złośliwy i mu się nie chce.
  Niestety nie ma innej możliwości przeniesienia archiwum jak tylko kopiuj - wklej.

  OdpowiedzUsuń
 7. Można to zrobić w domowych warunkach w czterech kliknięciach, właśnie pracuję nad tym.
  PS: Klarko, wysłałam maila.

  OdpowiedzUsuń
 8. Oj, ze mnie taki ciemniak komputerowy, że niestety nie pomogę.
  Bardzo dziękuję za miłe życzenia:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie też bardzo interesuje skopiowanie postów z bloga na onecie do bloga na blogspocie i to z datami i godzinami najlepiej. Jak się coś wyklaruje to byłabym dozgonnie wdzięczna za informacje.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 10. Niestety mam złe wieści, nie da się inaczej skopiować postów z Onetu na blogspot, jak tylko ręcznie. Z innymi portalami też jest problem, ja sama niedawno zaliczyłam przeprowadzkę z ownlog na blogspot. Myślę że to nie będzie wielki problem potrzeba tylko trochę wolnego czasu (można kopiować kilka notek dziennie i myślę że w miesiąc da się przenieść)praca żmudna, ale da się zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja bym kopiowała na bieżąco, również forum; to też dokument.

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz