wtorek, 12 lipca 2011

Kocia Mama

Następna Kocia Mama, zobaczcie co mi  przysłała.
... jakieś 2 tygodnie temu przygarnęłam koteczka :) Przyszedł maluszek rano do mnie do pracy, wszedł odważnie do biura, prosto do mnie. Popatrzył tymi maleńkimi oczkami, miałknął dwa razy ... no i co miałam zrobić? Cały był w błocie, miał poobdzierany pyszczek, zaklejone błotem uszka, zaropiałe czerwone oczka, chudy brzuszek i milion pcheł. "Na oko" miał jakieś 5 - 6 tygodni.  Miałam przy sobie kocie jedzenie, bo często dokarmiam koty z mojej okolicy, więc nakarmiłam i napoiłam malucha, zrobiłam mu posłanko z kartonu po papierze ksero i służbowej koszulki, utuliłam i tak sobie spał do końca mojej pracy. W domu został solidnie wyprany, tylko go nie wirowałam, bo podobno koty po tym się filcują i tracą fason:) Wyczyściliśmy uszka, oczka, obcięliśmy pazurki, pożegnaliśmy pchełki i odrobaczyliśmy. Teraz mamy pięknego, zdrowego, kochanego kocurka, który wciąż się bawi, tuli biega za nami i robi wszystko, żeby go tylko tykały człowieki :) Mały nazywa się Maniek
Zdjęcia są własnością Magdy S.

16 komentarzy:

 1. kocham ludzi za to, że nie są obojętni wobec zwierząt :) ja mam przygarniętego psa (jest już z nami 11 lat) i kocicę, która przybyła do nas z brzuszkiem :) Jest z nami 6 lat. Na jesieni planuję z mamą przygarnąć jeszcze jednego kociaka a raczej kocicę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. jakbym mojego Kropka widziała... słodziak..

  OdpowiedzUsuń
 3. jakie cudo!!
  jeanette

  OdpowiedzUsuń
 4. Yyyyy, nie ma to jak zadbać o sierść. Te norweskie bodajże od Gagi są...bardzo krótkowłose. Czy ja mogę do kota, psiiiik Maniuelu....
  Mnie zkolei bardzo przypadło do gustu Rudolfie- jeszcze nie wiem do czy do czarnej panterki czy innego. Zainspirowała mnie reklama Carla Lagerfelda..no i lokalne obawy . zawsze to milej myśleć że na twoarzysza:)
  Te płyty- margines- jak w krypcie. Brrr.... słońca, ciepła, przewiewnosci kochanie....
  PS Mamusia miła :) -przytuli, nakarmi...a mnie kota do trzymania kroku trzeba. Co umie gonić wiatr, łapką po pysiu, lubi wyprawy....nooo...

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale ładniutki! Podobny do mojej kocicy tylko ma trochę więcej czarnego futerka. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Tak to już jest z tym kociakami.
  Jak człowiek takiego zobaczy, to miłość od pierwszego wejrzenia i już potem nie ma przebacz, człowiek zrobi dla takiej małej kochanej gadziny wszystko! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Śliczności!!! :)
  Małe kotki są cudaśne :)

  Wszystkiego dobrego życzę Kociej Mamie i Maniusiowi, niech zdrowo rośnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kotek wybrał właściwego człowieka :).
  Kocie maluchy mają jakiś dar, że jak sobie człowieka wybiorą to nie ma mocnych :))))
  Słodziak przesłodki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Śliczniusi...I jak tu takiego nie kochać? Co tam podrapane ręce i pogryzione łydki, im bardziej tym lepiej, co nie? Mój na szczęście już nie gryzie, haha! Muszę powiedzieć że przygarnięcie zwierzaka jednak wymaga odwagi. Gratuluję więc Magdzie odwagi i życzę miliona radości z kiciaka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cudeńko!
  Do mnie przyplątała sie kotka, maleńka, na oko 4-5 mcy. Nie było wiadomo czy z nami zostanie, bo nasza kociarnia nie bardzo chciała ją zaakceptować. Zdążyłam ją odpchlić i odrobaczyć .... i nic więcej, bo okazała się kotna. W niedzielę o 5 rano "odbierałam poród" i teraz muszę znaleźć maluchom (5 sztuk płci jeszcze nieokreślonej) dom.

  OdpowiedzUsuń
 11. Przecież to mój Tofik! ENO:)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Dziękuję, że są na świecie tacy ludzie, którzy przejmują się losem tych bezbronnych istotek :) Dwa tygodnie temu też "oporządziłam" mała przybłędę i po dobie znalazłam jej kochający dom (sama nie mogłam zatrzymać trzeciego kota).
  Mimizu

  OdpowiedzUsuń
 13. Śliczny kotek. Podobny do tego, który przybłąkał się do nas 3 dni temu.

  OdpowiedzUsuń
 14. co ja na to? a ja na to że kicia jest słodka :)

  OdpowiedzUsuń
 15. No i jak tu takiego słodziaczka nie przygarnąć do serca i nie zaadoptować?:)Ach...te kociaki:)

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz