czwartek, 3 marca 2011

idea

Dziękuję Wam za słowa pociechy i życzenia powrotu do zdrowia. Parę dni temu napisałam taki kawałek to Wam wklejam, co się tak będziemy martwić, inni to dopiero mają;).


Stasia  się martwi o córkę, bo nie chce, by młoda skończyła tak, jak matka czyli siedemnaście lat i pierwsze dziecko, dziewiętnaście lat i pierwszy mąż, dwadzieścia dwa lata, troje dzieci i rozwód! Ale w tamtych czasach to było inaczej, bo ludzie nie mieli komputerów ani telefonów komórkowych a pogoda w naszym klimacie sprzyja przytulaniu się.  Pierwszy mąż Stasi mawiał na zmianę pogody – pogoda się pieprzy, róbmy to samo! I kochał Stasię kiedy było mokro,  zimno,  na zmianę pogody, a pogoda  w naszym klimacie zmienną jest!  Ale to było dawno, teraz są komputery i kwitnie miłość wirtualna, od czego nie zachodzi się w ciążę ani nikomu nie śmierdzą nogi. A jak śmierdzą to sam sobie wącha a drugi nie musi.
Córka  Stasi, dziewczę przecudnej urody, żyje w zgodzie z naturą, to znaczy ekologicznie. Zabrania wypuszczać z wanny wodę do kanału bo tą wodą można spłukiwać kibel, nie pozwoli kupować proszków do prania tylko pierze w orzechach, chciała jechać bronić siedliska modraszka błękitnego ale na szczęście Stasia jej zabroniła i dzięki temu w Modlniczce powstał nowoczesny wiadukt a bagno w którym żył modraszek zostało elegancko zasypane i nikogo już nie gnębią komary. Ciągle ma  takie tam wymysły, żeby ratować przyrodę!
Ale ostatnio Stasia dowiedziała się, że jej córka się puszcza jak ostatnia zdzira, i to z kim popadnie.  Z kolegami ze szkoły, z listonoszem, z sołtysem, z córką bibliotekarki i nawet z własnym chłopakiem, co jest głupie bo jak mu tak będzie dawać kiedy będzie chciał to ją porzuci dla innej, trudniejszej do zdobycia. To trwa już jakiś czas i Stasia jest przerażona bo jak ona taka ekologiczna to pewnie tylko watykańska ruletka albo i to nie, to raz, a po drugie czemu się dziewczę nie szanuje, no, czemu?!
I wtedy się dziewczę przyznało. Jest nowy ruch miłośników  pand i ona w nim aktywnie działa. Pierwszy punkt statusu miłośników pand brzmi:
 1. Pamiętaj, jeśli odmawiasz seksu, gdzieś tam na świecie płacze panda.

25 komentarzy:

 1. A drugi pewnie brzmi: ratujmy pandy! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. O rany, :) Pandy są fajne! I koala też;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeezu Klarko !!!!!!!!! Po pierwsze (najważniejsze) również życzę jak najszybszego powrotu do zdrowia, a po drugie obiecuję, że od dzisiaj żadna panda z mojego powodu nie będzie płakała ;)))))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń
 4. heheheheheheheheh super :) no to przeze Mnie płace nie jedna Panda :))))) super tekst :)

  OdpowiedzUsuń
 5. buahahaha słyszałam o tym punkcie, ale nie znałam całości i nie wiedziałam o co chodzi :) Dzięki Klarko!

  jeanette

  OdpowiedzUsuń
 6. fantastyczny tekst,usmialam sie niezle:)))
  ....i nie pozwolmy pandom plakac!;) chociaz...z drugiej strony,nigdy nie bylam az tak -ekologiczna;)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie pozwólmy więc pandom płakać! :)))
  Ale może jednak ustalić jakieś granice tego puszczania się?! :)
  Zdrowia Klarko!

  OdpowiedzUsuń
 8. Te pandy to jednak mają pod górkę: i niebezpiecznie w życiu i smutno.Dosłownie przed chwilą ubawiła mnie setnie pewna starsza pani, która stała przede mną w kolejce w markecie i wyraziła gromkim głosem chęć zakupu: filetu z pandy! Dziwiąc się jednocześnie, dlaczego akurat sprzedawany on jest na dziale rybnym. Inna staruszka pospieszyła ją oświecić, iż nie panda tylko panga i że to taka ryba co jak zdechnie, to ją wrzucają do wody z innymi, i robi się takie błoto, i dlatego dziwnie smakuje.
  Wszystkim pando i rybolubnym życzę wraz z Kreską smacznego. :)
  Joanna

  OdpowiedzUsuń
 9. Widać taki charakter, że musi czegoś bronić i o coś walczyć. Bardzo nieobiektywnie powiem, że mi zdecydowanie bardziej pasuje fakt, że córka Stasi chroni pandy, bo dzięki wiaduktowi w Modlniczce mogę ominąć koszmarnie rozkopane i zatkane rondo. Pozdrawiam i trzymam kciuki za zdrowotność (pand też)

  OdpowiedzUsuń
 10. Nowa filozofia? Jeszcze tch wiekowych nie zgłębiłam.Jak skonfrontowałam cene kg proszku z ceną paczki papierosów- to nie wiedziałam czy się roześmiać czy rozpłakać na argument- po co prać, jak to takie drogie. BO jest ekologia i pseudoekologia czyli skąpstwo.
  I nawet modraszek błękitny przyznać musi,że wiecej przejezdnych po wyremontowanych drogach niż w szczerym polu.
  Byle rozsądnie te cele dobierać. Bo już nie raz obalanie głupoty zajęło zbyt długi czas.

  OdpowiedzUsuń
 11. Powstało wiele różnych odmian powiedzenia o pandach, na przykład: jeśli odmawiasz pandzie dziewczyny, gdzieś na świecie płacze seks, albo jeśli odmawiasz seksowi pandy, gdzieś na świecie płacze dziewczyna :D Facebook ugina się pod ciężarem pand wszelakich.

  A po tej notce moja miłość do Pani twórczości tylko się umocniła :D

  OdpowiedzUsuń
 12. o rany piekne!
  ratujmy pandy!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Klarko , jesteś lekiem na bóle stawów ,mróz i te wyże.Panda niech płacze ,a sex to jest...............

  OdpowiedzUsuń
 14. nie ma to jak idiotka. Rany, cieszę się, że to wymyśliłaś, a nie wzięłaś z życia. Bo wymyśliłaś, prawda? :)

  OdpowiedzUsuń
 15. no to jestesmy w domu...przez nas panda jest wpisana do czerwonej ksiegi...

  OdpowiedzUsuń
 16. smakoszka prawie wszystko:D

  OdpowiedzUsuń
 17. Kasia z Wrocławia jeszcze widziałam o fokach, kiedy foka płacze:x

  OdpowiedzUsuń
 18. Mira nawet mam gdzieś protokół z posiedzenia Rady Gminy jak się żarli o tego modraszka;)

  OdpowiedzUsuń
 19. poprostuzycie niedobra dziewczynka:D

  OdpowiedzUsuń
 20. Płacząca panda to faktycznie problem. Problem jednak zdecydowanie mniejszy niż padająca panda np. z głodu.
  Więc niech pandy płaczą, to może ochroni ich lasy bambusowe przed degradacja. Płacząca panda wzbudza litość?
  Pozdrawiam
  Ela - z wynajętej kuchni

  OdpowiedzUsuń
 21. A niech placze :-P Co jej nie zabije, to wzmocni :-P

  Lucyna

  OdpowiedzUsuń
 22. Panda niepaga, a komentarz piątkowy tu się nie wpisał, niech to szlag Uleczka

  OdpowiedzUsuń
 23. Uleczko mogło się tak stać, że z usunęłam niechcący Twój komentarz za co Cię bardzo przepraszam, bo ja muszę moderować komentarze a w piątek miałam jakiś atak trola i wyrzucałam hurtem ze 20, więc mogłam zaznaczyć i Twój, nie gniewaj się:*

  OdpowiedzUsuń
 24. Twój urlop blogowy nie trwaĺ jak widzę znowusz zaskbkująco długo, ale mam nadzieję, ze juz z tobą lepiej? Zresztą to widać po aktywności:)
  pozdrawiam
  ojk

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz