sobota, 27 listopada 2010

wreszcie koniec

Wymiana telegramów przebiegła pomyślnie i wyjechałyśmy od cioci żegnane słowami – jedźcie prosto do domu, nie bójcie się, mama wam nic nie zrobi!
W drodze powrotnej obyło się prawie bez przygód. W Katowicach siostrze skończył się polski repertuar i zaczęła śpiewać po rosyjsku, gdy z przedziału wynurzyła się postać, na widok której siostra o mało nie zemdlała. Wielka, sięgająca sufitu  kobieta ziejąca ogniem, (no dobra, przesadzam, ale paliłyśmy skręty zrobione z liści tytoniowych albo coś w tym rodzaju i ile nam trzeba było żeby taką postać zobaczyć) to była pani profesor, która uczyła moją siostrę rosyjskiego a do tego była jej wychowawczynią.
- Na chór to się nie chciało chodzić, już ty mi zaśpiewasz po wakacjach!
No, jeszcze nam tego trzeba było, do wizji matki czekającej na nas z kociubą w drzwiach dołączyła jeszcze ta groźba, wcale nie bez pokrycia.
Z przystanku do domu było pod górkę ale bez przesady, żadnych odpoczynków nie trzeba robić, nam jednak zeszło wtedy z godzinę. Ze ściśniętym gardłem  weszłyśmy do domu (mama z kociubą w drzwiach nie czekała), nikt nie czekał bo były żniwa i nie było czasu i sił na głupoty, tylko kosa, grabie, snopki, kopki, a wieczorem wiadomo gdzie. Przecież były wakacje!

8 komentarzy:

 1. justynafb@onet.pl28 listopada 2010 08:40

  Ale się uśmiałam niezłe z Was łobuziary były :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. nam wtedy wcale nie było do śmiechu;))ale tu się fajnie pisze, uwielbiam ten blog, łatwa edycja, żadnych nawiedzonych, i mozna pisać co się chce, wieczorem wysmażę tu pikantną historyjkę o miłości:]

  OdpowiedzUsuń
 3. czekam z niecierpliwością a co do tego tekstu to rozbawiła mnie "kociuba:)
  pozdrawiam :***

  OdpowiedzUsuń
 4. Przytelepało się tu moje dziewiętnastoletnie istnienie z onetu, tam czytałam regularnie i tu też będę - już sobie dodałam do Ulubionych i mordka mi się śmieje na samą myśl :)

  O wakacjach czytałam z zapartym tchem, jakbym połykała jakąś świetną książkę o przygodach dwóch młodziutkich buntowniczek, albo jakbym oglądała film, taki jeden z najulubieńszych :) Chciałabym mieć takie wakacje, nawet teraz - marzy mi się podróż stopem po Polsce, z tą jedną moją ulubioną koleżanką, taką co to wszystko potrafi, wiadomo :) Bo ja jestem lekko niesamodzielna, znaczy przeżyć przeżyję, ale wiadomo... mieszczuch, jedynaczka, rozpieszczona, troszkę królewna ;)

  Rewelacja, Pani Klarko. Zazdroszczę :)
  I ogromnie się cieszę, że Pani tu jest.

  Pozdrowienia z Wrocławia! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. To ja już czekam na tę pikantną historyjkę o miłości! :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. No prawdziwe nastolatki z wariackimi pomysłami :) Ja swoje też mam za uszami. Nawet wczoraj wspominałam jedną przygodę, kiedy to 10 lat temu na stopa z Wrocławia do Zielonej Góry sie przejechałam, żeby się na godzinę z chłopakiem spotkać ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. :)))) ehh Klarko, miałyście pomysły :))) ps. czekam z niecierpliwością na kolejne posty :) Pozdrawiam serdecznie, Pinezka

  OdpowiedzUsuń
 8. O rany jakbym o sobie czytała....

  OdpowiedzUsuń

Twój komentarz